Wyposażenie pod namiot

Wakacje pod namiotem to dla dziecka wielka frajda, jednak aby były one jedynie źródłem wspaniałych przeżyć, trzeba odpowiednio przygotować naszą pociechę do takiego wyjazdu. Rzeczy, które okażą się przydatne w czasie takiego wypoczynku, nie zawsze pokrywają się z tymi, które należy zabrać na tradycyjny wyjazd.

1) Namiot. Należy pamiętać, że nie ma ani sensu ani potrzeby, aby każdy uczestnik wyprawy zabierał osobny namiot. Należy odpowiednio porozumieć się z pozostałą częścią grupy co do ilości namiotów oraz tego, kto ma je zabrać. Większa ilość namiotów będzie stanowiła jedynie zbędne obciążenie oraz może utrudniać właściwą organizację obozu.

2) Śpiwór. To obowiązkowe wyposażenie każdego biwakowicza. Należy zadbać, aby był on dostatecznie dobrym źródłem izolacji termicznej. Podczas gdy dni są upalne i powodują odczuwanie komfortu z tym związanego, noce są zimne. Różnica temperatur otoczenia pomiędzy dniem i nocą może łatwo doprowadzić do przeziębienia.

3) Karimata. Karimata to również jeden z najważniejszych elementów wyposażenia biwakowicza. Ma ona za zadanie zapewnić zarówno odrobinę wygody jak też chronić przed zimnem oraz wilgocią, które swoje źródło mają w podłożu, a przed ich działaniem nie jest w stanie zabezpieczyć nawet wysokiej jakości podłoże wykorzystywane w namiotach.

4) Latarka. Może się wydawać mniej wymaganym gadżetem, o jej przydatności przekona się każdy, kto będzie musiał opuścić namiot w nocy w celu załatwienia potrzeby lub poprawy mocowania linek.

5) Nieprzemakalna odzież. To absolutnie niezbędne wyposażenie. Bez względu na prognozy oraz nasze plany, prawdopodobieństwo deszczu w czasie dwutygodniowego wyjazdu jest niemal stuprocentowe. A brak możliwości schronienia pod stałym dachem, będzie niezwykle dokuczliwy w przemoczonej odzieży.

20 komentarzy do “Wyposażenie pod namiot”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *